Milli Park Giriş Ücretleri Değişti

Türkiye’nin önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı ziyaretçi girişleri ücretleri değişti. Geçen yıl 700 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Dilek Yarımadası, bu yıl içinde 850 bin ziyaretçi ile rekor kırması bekleniyor.

Kuşadası ilçesinde bulunan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda ziyaretçi ve araç giriş ücretleri değiştirildi. Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı Müdürü Erdinç Kutsal, “Doğa ve denizi ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilk tercihi arasında yer alan milli parkımızda geçen yıl 700 bin kişiyi ağırladık. Bu yıl ise yaklaşık yüzde 21 artış ile 850 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz. Bu yıl ziyaretçi sayısında rekor kırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Milli parka giriş ücretlerinde bu yıl değişikliğe gidildiği açıklayan Milli Park Müdürü Erdinç Kutsal, “Geçen yıl hafta içi ve hafta sonu farklı şekilde uyguladığımız araç girişiyle ilgili ücret sistemine son verdik. Bu yılki giriş ücretleri kişiler 3 TL, motosiklet 7 TL olarak aynen uygulanacak, otomobil ise 12 TL olacak. Ancak, minibüs 35 TL’den 45 TL’ye, midibüs 45 TL’den 60 TL’ye, otobüsler ise 110 TL’den 120 TL’ye yükseltildi. Milli parkımızı tercih eden ziyaretçiler bu ücretler karşılığında Türkiye’nin en önemli doğal mirasının essiz doğası ve İçmeler, Aydınlık, Karasu ve Kavaklı gibi halka açık 4 muhteşem koyunda denize girebilecek. Ziyaretçilerimiz ayrıca milli parkımız içerisindeki tuvaletlerden, soyunma kabinlerinden, otoparktan, şezlong ve şemsiyelerden, masa ve sandalyelerden ücretsiz faydalanabilecek.” diye konuştu.

CİHAN 13.05.2014

  • ali aydin

    Bizden girişte arac icin 15 tl arıyorlar. Neden?

  • Arif Güneş

    araçlar için giriş 28/07/2014 tarihinde yani bayramın 1.günü 15,00 TL idi ?? bu fiyat bayramı mı özeldi yoksa ücretler arttı mı??